Dobra polska firma

W ramach polskiego JUGa robię ostatnio cykl promujący ciekawe polskie firmy – ciekawe głównie produktowo / technicznie.

Innymi słowy, firma powinna mieć własny produkt informatyczny, być w 100% polska (lub chociaż w większości udziałowców mieć polskich, preferencja jest, by była przez Polaków – a jeszcze lepiej w Polsce – założona).

Kilka takich znalazłem / znałem sam.

 

Codility

Jakiś czas temu podesłano mi linka do testu do rekrutacji – w Codility właśnie. Rozwiązanie jest ciekawe, odsiewa ludzi nie kodujących zanim dotrą do Twoich programistów. Jestem w trakcie ustalania, czy mogliby technicznie pogadać o tym, co robią.

Octawave

Polska chmura, na którą trafiłem podczas robienia porównania chmur (tak, wystawię, już mnie kilka osób pytało). Są benchmarki, które stawiają ich wyżej niż popularnego Amazona. Mają dobrą dokumentację.

JLupin

Serwer aplikacyjny napisany w JRubym, którego darzę sporą sympatią. Szefa firmy, Piotra Roga, można było spotkać na JDD, gdzieśmy sobie ucięli krótką pogawędkę o serwerze, jego założeniach i możliwościach. Ciekawe rozwiązanie, warto poznać.

 

Z tych trzech firm wziąłem pomysł na cykl. Zobaczymy, jak daleko to pójdzie. Potrzeba pomysłów na kolejne firmy. Polskie, produktowe (nie software house’y), ciekawe technicznie. 🙂 Mam już kolejną: Codewise. Macie kolejne, podajcie. 🙂

Advertisements

2 Comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s